Przyciskam nos do szyby i niemal czuję to zimno, które próbuje się przedrzeć przez szybę w oknie. Niebo wygląda jakby ktoś rozpruł na nim poduszkę z pierzem, tylko że pierze nie jest tak zimne. Biały dywan śniegu przykrył zaspane ulice niczym przytulne, puchowe pióra.

Jak zwykle, gdy za oknem śnieg dopada nas lekki marazm. Bywają takie momenty w życiu, że wydaje nam się, że wszystko jest pozbawione sensu, są noce, które nie przynoszą spokojnego snu. Tracimy chęci, nabieramy przekonania, że nic nam nie wychodzi, a los z nas zadrwił. Czasami po prostu wystarczy wypłakać wszystkie łzy, by zrobić na twarzy miejsce dla uśmiechu. To, że coś się nie dzieję teraz, jak chcieliśmy, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi.

7 Komentarze

  1. A u mnie w domu przedświąteczne porządki, i na noc zdjęte były z okien firanki oraz zasłony. Mam przed domem latarnie, a moje łóżko jest w położeniu na tyle dobrym względem szyby, że widzę dokładnie co się dzieje na zewnątrz. Sypał obficie śnieg, a światło latarni wspaniale go oświetlało, tak, że czułem się, jakby mój dom znajdował się w szklanej kuli którą potrząsa się wzburzając śnieg. Fantastyczny widok, idealny do zasypiania. A spałem całe 14,5 godziny! Absolutny mój rekord, ale to chyba nie jest zbyt zdrowe. Pozdrawiam serdecznie!

  2. Nieznoszę zimna. Jednak zimę uwielbiam przez okno. Mogę siedzieć z kubkiem goracej herbaty i patrzeć na padający śnieg. To wpływa tak pozytywnie na człowieka. We mnie wtedy zawsze budzi się spokój :).

    Podjęłam decyzje. Nie wiem czy była słuszna czy nie… Ale wszystko skończyło się dobrze. Zauważyłam coś nowego, dojrzałość po drugiej stronie. Hmm…

  3. Jesień i zima to taki czas kiedy często nic nam się nie chce, za oknem szaro to i w życiu smutno… Trzeba pamiętać że po zimie nastąpi wiosna i wszystko na nowo obudzi się do życia. Po okresie smutku i łez, na pewno nastąpi czas radości. Może nie od razu ale w końcu przyjdzie.

  4. Pięknie, ciepło tu u Ciebie.
    Niestety rozmowa o pracę okazała się zupełną porażka ale nie z mojej stroy. Nie poddaje się i próbuje dalej.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.